15877
12:24 17.082018

Ужгородські футболісти посіли високі місця на міжнародному дитячо-юнацькому турнірі на честь Андрія Гаваші

Спорт 2575

З 11 по 16 серпня на кращих стадіонах Ужгорода, Мукачева та Ужгородського району проходив V міжнародний дитячо-юнацький турнір із футболу на честь видатного закарпатського голкіпера Андрія Гаваші.

Це один із найперспективніших турнірів України у вікових категоріях U-15 (2004 р.н.) та U-17 (2002 р.н.). Команди приїжджають сюди, щоб футболісти змогли набрати оптимальні кондиції перед стартом вітчизняних чемпіонатів. Цьогоріч учасникам традиційного турніру на честь Андрія Гаваші стали: «Динамо» (Київ), «Шахтар» (Донецьк), ДЮФШ «НК Карпати» (Львів), «Чорноморець» (Одеса), ДЮСШ-15 Київ, ДЮФК «Атлетик» (Одеса), СДЮСШОР Ужгород, МФА «Мункач» (Мукачево) (всі – Україна), ФА Йожефа Божика «Спартакус» (Ніредьгаза), «Варда» (Кішварда) (всі – Угорщина), «Маккабі» (Нетанья, Ізраїль), «KАС 1909» (Клагенфурт, Австрія), «Бранденбург» (Німеччина). До речі, австрійські та ізраїльські команди вперше брали участь у турнірі на честь А.Гаваші.

Приємно здивували закарпатські колективи, які змогли поборотися за високі місця.

U-15

На груповому етапі ужгородська СДЮСШОР показала чудову гру й виборола першу сходинку в квартеті А. Колектив з обласного центру обіграв київське «Динамо» (4:2), «розтрощив» австрійський «КАС 1909» (13:0), проте програв ізраїльському «Маккабі» (0:1). У півфіналі наші хлопці пройшли одеський «Чорноморець» (3:0), а у фіналі в драматичній серії пенальті поступилися найкращій українській команді в цій віковій категорії – донецькому «Шахтарю» (0:0, пен. 2:4). У підсумку місцева СДЮСШОР була нагороджена срібними медалями.

Аналогічними високими результатами не зміг похизуватися інший закарпатський колектив – МФА «Мункач» (Мукачево). Команда з міста над Латорицею на груповому етапі поступилася у всіх трьох поєдинках і посіла четверту сходинку. В раунді плей-оф мукачівці не змогли виправити ситуацію і посіли останнє місце.

7. «Маккабі» (Нетанья, Ізраїль).
  8. ФА Йожефа Божика «Спартакус» (Ніредьгаза, Угорщина).

кращий бомбардир турніру – Крістіан Селеш (СДЮСШОР Ужгород),

гравці фінального матчу – Євген Макара (СДЮСШОР Ужгород), Олег Чуйко («Шахтар» Донецьк).

U-17

На відміну від молодшої вікової групи, у старшій виступило тільки 8 команд.

Ужгородська СДЮСШОР відмінно пройшла стадію групового етапу. Наші футболісти обіграли всіх своїх суперників («Варду» (Кішварда, Угорщина) 3:1, ДЮФК «Атлетик» (Одеса) 6:0 та «КАС 1909» (Клагенфурт, Австрія) 3:2) і зайняли першу сходинку.

МФА «Мункач» у паралельній групі посіла друге місце. Завдяки перемозі над ФА Йожефа Божика «Спартакус» (Ніредьгаза, Угорщина) (1:0) та нічиїй з одеським «Чорноморцем» (2:2) мукачівці пройшли у півфінал.

В 1/2 фіналу було закарпатське протистояння – СДЮСШОР Ужгород – МФА «Мункач» (Мукачево). Мінімальну перемогу з рахунком 1:0 святкували футболісти з Ужгорода. У грі за третє місце мукачівці обіграли «Варду» (Кішварда, Угорщина) (4:0), а в фіналі СДЮСШОР поступилася ДЮФШ «НК Карпати» (Львів) (0:4).

Таким чином, обидві закарпатські команди були нагороджені медалями: ужгородська СДЮСШОР срібними, а МФА «Мункач» (Мукачево) бронзовими.

1. ДЮФШ «НК Карпати» (Львів).
  3. МФА «Мункач» (Мукачево).
  4. «Варда» (Кішварда, Угорщина).
  5. ФА Йожефа Божика «Спартакус» (Ніредьгаза, Угорщина).
  6. «Чорноморець» (Одеса).
  7. ДЮФК «Атлетик» (Одеса).
  8. «КАС 1909» (Клагенфурт, Австрія).

Кращі гравців у номінаціях:

воротар – Назар Стегніцький («Карпати» Львів).

захисник – Ілля Кірюхін («Мункач» Мукачево).

півзахисник – Іван Станкович («Варда» Кішварда, Угорщина).

нападник – Станіслав Коваль (СДЮСШОР Ужгород).

кращий бомбардир турніру – Роман Дочинець (СДЮСШОР Ужгород).

гравці фінального матчу – Роман Даниловський («Карпати» Львів), Василь Роботишин (СДЮСШОР Ужгород).

Олег МИКИТА, фото автора

Більше 5 років ув’язнення отримав мешканець Мукачівщини, який підпалив будинок дружини через образу
13:23
У Берегові провели підготовчі курси викладачів народних інструментів Закарпаття
12:53
На Тячівщині під час обшуку вилучили у місцевого жителя майже 1 кг наркотиків рослинного походження
12:33
Традиційний турнір ветеранів із мініфутболу пам’яті Василя Турянчика фінішував у Мукачеві