Опубліковано: | Переглядів: 335
  • Поділіться із друзями:

Збірні команди 32 країн у білоруському місті Гродно розіграли нагороди юніорського чемпіонату Європи зі спортивного орієнтування. Спортсмени двох вікових категорій (15-16 років та 17-18 років, на кожній з дистанцій стартувало понад 100 атлетів) визначали найсильніших на класичній дистанції, в естафетах та у спринті.

На класичній дистанції подвійні перемоги отримали чехи та угорці. Чемпіонами стали Анна Карлова (Ж16) і Мартін Сімса (Ч16) з Чеської Республіки, та Цілла Гаргоні (Ж18) і Ференц Йонаш (Ч18) з Угорщини. В естафетах тричі перемагала збірна Фінляндії: її представники фінішували першими як серед дівчат (Ж16 та Ж18), так і серед старших хлопців (Ч18), а серед молодших юнаків чемпіонами стали чехи. Завершувався чемпіонат спринтом на вулиця Гродна. Чешка Маркета Мулічкова перемогла в Ж16, а Малін Агервіг Крістіанссон з Данії стала чемпіонкою у Ж18. Серед молодших юнаків найшвидшим виявився Костянтин Кункель з Німеччини, а поляк Станіслав Кужип став переможцем у Ч18.

А що збірна України, яку вже багато років очолюють кияни, кандидати педагогічних наук Василь Березовський та Андрій Подгаєцький? Кращим для наших стало п’яте місце, що його виборола у спринті Фея Цивільска з Херсону (особистий тренер Ірина Васіна). На «класиці» кращий з українців – киянин Богдан Грязєв – фінішував 26-м, естафети обидві команди дівчат завершили десятими, а хлопці ще гірше – на 16-х місцях.

І все ж таки, чемпіонами вихованці українських тренерів стали! Адже одним з тренерів збірної Данії, представниця якої Малін Агервіг Крістіанссон перемогла у спринті, є колишня мукачівка Марія Семак. Дві медалі для збірної Польщі принесли Станіслав Кужип («золото») та Ханна Судол («срібло»), які у військовому спортивному клубі «Шльонськ» з Вроцлава (WKS Śląsk), тренуються під керівництвом львів’янина Костянтина Маясова, а наймолодша учасниця чемпіонату полька Іга Міллер, яка у травні в Естонії виборола дві медалі чемпіонату світу серед школярів, займається спортивним орієнтуванням у Квідзині, де тренером є мукачівець Олександр Цепурдей. Відзначилася і вихованка «львівських» тренерів шведського ОК «Оріон» Надії Волинської та Олександра Кратова Ебба Берглін, яка з кращим часом завершила перший етап в естафеті серед дівчат.

Наступний чемпіонат Європи серед юніорів відбудеться у червні 2020 року в угорському Шалґотар’яні.