23373
17:53 9.092019

Видовищно та динамічно: на Хустщині відбувся III етап чемпіонату України з кантрі-кросу

Спорт 4456

Учора, 8 вересня, село Іза Хустського району другий рік поспіль приймало III етап чемпіонату України з кантрі-кросу. Виборювати перемогу з`їхалося близько чотирьох десятків спортсменів із Запоріжжя, Івано-Франківська, Львова, Рівного, Чернівців та власне Закарпаття. Змагалися у класах 65 куб.см, 85 куб.см, 150 куб.см, “Open”, “Аматори”, “Ветерани”.

“Ці видовищні змагання проходять під егідою Федерації мотоциклетного спорту України та відповідно до затвердження управління молоді та спорту Закарпатської ОДА, за підтримки організаторів – клубів “Хуст-Екстрім”, “Іза-Екстрім”, Ізянської сільської ради та інших ентузіастів, яким не байдужий розвиток мотоциклетного спорту, зокрема в нашому краї.

Траса – складна, наповнена різними природними та штучними перешкодами. Однак завдяки рельєфу, так званому прологу – цікава як для спортсменів, так і для глядачів, які мають можливість бачити все, що відбувається на дистанції. Варто відзначити хороший рівень організації змагань”, – поділився головний суддя, голова обласної федерації мотоциклетного спорту Віктор Стегура.

Попри спекотну погоду на трасі панували справжні баталії. До слова, цьогоріч серед учасників змагань була і єдина дівчинка – Вікторія Ведернікова з Мукачева.

Цього дня не було рівних у своєму класі – 65 куб.см – 10-річному віце-чемпіону України з мотокросу та триразовому чемпіону з кантрі-кросу Павлу Рябчуку з Києва.

Мотоциклетним спортом хлопчина займається 4 роки. Тренує його батько Юрій, теж спортсмен.

“Наша історія захоплення мотоциклетним спортом розпочалася 25 років тому, коли я вперше придбав мотоцикл і потрапив у команду Національного транспортного університету. Мав перемоги. Однак останні роки треную сина. Радий, що завдяки ентузіастам, небайдужим людям подібні змагання проводяться. Це дійсно свято для шанувальників цього виду спорту”, – своїми враженнями з “Карпатським об’єктивом” поділився пан Юрій.

Завдяки незмінним атрибутам змагань – шаленій швидкості, небезпечним поворотам, високим стрибкам з перешкодами та азартній боротьбі на “залізних конях” – ці видовищні гонки користуються неабиякою популярністю серед глядачів. Утім організатори найперше прагнуть популяризувати цей вид спорту серед молоді.

“Маємо велике бажання популяризувати цей цікавий вид спорту серед дітей та молоді, тому й докладаємо чимало зусиль, щоб подібні змагання проводилися саме тут, на Хустщині, і з кожним роком збирали все більше учасників та глядачів”, – розповів один із головних організаторів змагань, директор команди “Хуст-Екстрім” Володимир Перец.

Тож за підсумками змагань у класі 65 куб.см перемогу здобув Павло Рябчук (“Хуст-Екстрім”), другим став Кирил Тодоріко (МСК “Буковина”), третім – Едгар Унгуряну (МСК “Буковина”). У класі 85 куб.см перемогу святкував Назар Парницький (“Хуст-Екстрім”), друге місце у Василя Куроша (“Хуст-Екстрім”), третє – Анатолій Василов (МСК “Буковина”).

А от на 150-и кубічних мотоциклах кращим виявився Михайло Поляков “GFS Enduro Team”, друге місце посів Ласло Переш (ЗОДЮСШ), третє – Михайло Голинський (“Хуст-Екстрім”).

У класі “Open” переможцем став Едуард Штефуца (м.Хуст), другу сходинку на п’єдесталі пошани зайняв Юрій Хромей (“Іза-Екстрім”), третю – Олексій Добичін “GFS Enduro Team”.

Серед аматорів найкращий результат показав Юрій Жирош (м.Хуст), другим став Андрій Лавришин (м.Хуст), третім – Михайло Палагусинець (м.Тячів). Серед ветеранів трійка переможців виглядає так: 1 місце – Василь Андрецуляк (м.Косів), 2 місце – Володимир Малета (Хуст, с.Іза), третє місце – Олег Скрипніков (м.Чернівці).

У командному заліку серед молоді перемогу святкувала “Хуст-Екстрім”, друге місце – в МСК “Буковина” м.Чернівці. Серед дорослих перше місце посіла команда ЗОДЮСШ, друге – “GFS Enduro Team” м.Запоріжжя, третє і четверте розділили “Хуст-Екстрім” та “Іза-Екстрім”.

Остаточних чемпіонів визначить заключний етап у Києві.