26115
08:57 26.022020

Ужгородці тріумфували в чемпіонаті Закарпаття з баскетболу

Спорт 8674

У суботу в залі № 3 СК «Юність» відбулись вирішальні матчі серед юнаків 2003 року народження і молодших. До слова вони стали своєрідним андеркартом, до головного дійства цього вечора – двобою чемпіонату України серед дорослих, і їх обслуговували ті ж дуже кваліфіковані арбітри – Нікіта Мельник та Антон Іванина.

У матчі за бронзові нагороди зустрілись дві команди з берегів Латориці: а саме один із фаворитів змагань та мабуть краща команда Центрального Закарпаття БК «Мукачево» та найліпший юнацький баскетбольний колектив Північного Закарпаття й водночас краща гірська команда нашого краю цієї вікової категорії БК «Свалява». Утім, різниця між верховинським і низинним кошикарським спортом суттєва, тому певна боротьба була тільки в першій та трохи в другій чвертях, коли мукачівці придивлялись до суперника. У третій чверті «сині», зусиллями Нікіти Богдана і його партнерів, добре захищались і продовжили поступово, за рахунок двоочкових влучань переважно з-під щита, збільшувати свою перевагу – 17:11, 19:11, 21:11 і т.д. При цьому, свалявці в рази частіше помилялись після аналогічних атак і хоча частенько їм вдавалось заробляли право на штрафні, однак навіть із них, на жаль для їх численних фанів, не могли влучити. Відтак, це остаточно підірвало їх дух й у завершальній чверті вони «посипались», багато напропускали від «Олександра Бабілі й компанії» й тому суттєво поступились – 33:11.

У фіналі головний фаворит змагань БК «Ужгород» екзаменував на міцність головне відкриття змагань із невеличкого міста Іршава. Підопічні знаного на Закарпатті фахівця й колишнього гравця української суперліги Олександра Зубковського регулярно тренуються саме в цьому залі й я не раз бачив темп цих тренувань, які абсолюно не поступаються ритму самих крайових змагань, тому передбачити переможця було нескладно. Утім, підсумковий рахунок трохи здивував. Та про все по порядку. На жаль не вдалось довідатись склад БК «Іршави», тому не можемо згадувати прізвищ їх гравців. Утім, на старті вони були більше статистами, бо в перші шість хвилин 1-ї чверті, зусиллями Вішкольца, Варги та Пазуханича, залітало тільки в їх кошик – 10:0. Суперник ужгородців скоротив зі штрафних – 10:2, а на передостанній хвилині їх 9-й № вперше закинув із гри, та на першу перерву, з причини ще двох результативних кидків Вішкольца, пішли в мінус десять – 14:4. У 2-й чверті результативність Даніїла практично повторив Добровольський. Доповнили зусилля Любомира продуктивні дії Паращича, Семака та Чикрія. Один результативний кидок 10-го № іршавців виглядав як крапля меду в бочці дьогтю перед великою перервою – 32:6.

Третю чверть БК «Іршава», й особливо її 10-й та 4-й номери, може занести собі в актив, бо незважаючи на результативні дії Вішкольца (чого вартий ефектний блок-шот від Дані й одразу така ж шалена «трьоха») та Варги, розрив у рахунку майже не збільшився – 40:11. Та в завершальній чверті активність Добровольського, Вішкольца, Пазуханича, Чикрія та Паращича остаточно «опустили» одного з фіналістів до рівня нижчої ліги. А підтвердженням цьому став неймовірний блок-шот від Любомира в останній атаці суперника, який зберіг шалену підсумкову перемогу – 56:13.

Склад чемпіонів Закарпаття: Даніїл Шевко, Олександр Варга, Федір Варга, Вікор Тар, Крістіан Вішкольц, Олександр Галь, Олександр Паращич, Любомир Добровольський, Андрій Чикрій, Іван Пазуханич, Семен Семак,