26710
14:04 21.042020

Українські футболісти результативними діями не відзначилися

Спорт 1504

Як ми писали раніше, чемпіонат Білорусі з футболу наразі залишився єдиним діючим у Європі. Інші національні першості були призупинені через пандемію коронавірусу. З тих пір нічого не змінилося. У Білорусі, на відміну від інших країн, продовжує вирувати футбольне життя.

Український півзахисник ФК «Вітебськ» — Максим Каленчук

Протягом трьох днів, 16–18 квітня, тривали поєдинки п’ятого туру Вищої ліги Білорусі. У семи з восьми матчів були задіяні українські футболісти. Однак жодному з наших співвітчизників результативними діями відзначитися не вдалося. Нагадаємо, що в стартовому турі українські футболісти забили три голи, у другому – два, а в четвертому – один.

Зменшення кількості результативних атак спостерігається не тільки в наших спортсменів, а й загалом у чемпіонаті. Якщо в перший ігровий тиждень було забито 18 голів, то в чотирьох наступних загальна кількість щоразу зменшувалася (2-й тур – 16 голів, 3-й тур – 15, 4-й тур – 14, 5-й тур – 13).

Тепер перейдемо безпосередньо до п’ятого туру, який стартував минулого четверга двома поєдинками. Матч «Енергетика-БДУ» (Мінськ) та «Городеї» (0:1) відбувся без участі українських футболістів, а от у протистоянні мінського «Динамо» й «Німана» (2:0) на поле виходило двоє наших співвітчизників (у складі господарів – Артем Сухоцький, а в складі гостей – Володимир Коваль). Однак ні один, ні другий гольовими діями не відзначився.

Наступного дня, 17 квітня, відбулося ще два протистояння. Солігорський «Шахтар», який очолює Юрій Вернидуб, приймав «Слуцьк», у складі якого на поле вийшли Юрій Тетеренко й Сергій Чеботаєв. Та гра завершилася перемогою гостей з рахунком 1:2. В іншому матчі – «Білшина» (Бобруйськ) та «Смолевичі» (1:1) – до заявки команди-гостей потрапив Михайло Писко, однак на полі українець так і не з’явився.

А в завершальний день п’ятого туру, 18 квітня, відбулися відразу чотири поєдинки. Велику кількість українців було задіяно в матчі «Вітебськ» – «Динамо» (Брест). У складі господарів на поле вийшов Максим Каленчук (на лаві запасних був його співвітчизник Олег Карамушка), а в складі гостей – тріо українців: Артем Мілевський, Олександр Нойок та Євген Хачеріді. Жоден із них голом не відзначився, а Хачеріді навіть отримав червону картку. Щодо підсумкового результату зустрічі, то «Вітебськ» здобув мінімальну перемогу 1:0.

Чимало українських футболістів було і в матчі «Рух» (Брест) – «Мінськ», котрий завершився перемогою брестських футболістів з рахунком 1:0. У складі команди-переможниці на поле виходив Олександр Мігунов, а в складі гостей – Владислав Насібулін, Дмитро Рижук та Євгеній Чаговець (Олександр Васильєв увесь матч провів на лаві для запасних).

До заявки на гру «Іслоч» – «Славія» (Мозир) (2:1) потрапили двоє наших футболістів – Олександр Папуш («Іслоч) та Юрій Пантя («Славія). Однак жоден із них на заміну так і не вийшов.

Завершальним протистоянням туру була зустріч БАТЕ (Борисов) та «Торпедо»-БелАЗ» (Жодино). До заявки гостей потрапили двоє українців – Родіон Сямук і Дмитро Юсов. Якщо останній відіграв увесь перший тайм, то Родіон свого шансу в цій грі так і не отримав. Підсумковий результат зустрічі – 0:0.

Лідерство в турнірній таблиці за підсумками п’ятьох турів утримують «Вітебськ», «Слуцьк» та «Торпедо-БелАЗ» (Жодино) – в активі цих команд по 10 очок. На один заліковий бал менше в «Городеї», «Іслочі» та «Енергетика-БДУ» (Мінськ). По 7 очок здобули «Славія» (Мозир), БАТЕ (Борисов), «Рух» (Брест) та «Динамо» (Брест). В активі «Мінська» й «Динамо» (Мінськ) по 6 залікових балів. «Шахтар» (Солігорськ) та «Німан» (Гродно) мають у своїх доробках по п’ять очок, «Смолевичі» – три, а «Білшина» (Бобруйськ) – два.

Наступний тур Вищої ліги Білорусі з футболу відбудеться 24–26 квітня.

Олег МИКИТА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне