32463
16:47 10.082021

Українці здобули 19 медалей на літніх Олімпійських іграх у Токіо

Спорт 12724

Днями завершилася довгоочікувана спортивна подія – XXXII літні Олімпійські ігри у Токіо (Японія). За кількістю нагород українці увійшли до 20-ки найкращих, а от за ґатунком медалей (1 золота, 6 срібних та 12 бронзових) наші спортсмени опинилися за межами топ-40.

Україна на ХХХІІ літній Олімпіаді була представлена 153 спортсменами. Ми змагалися у бадмінтоні, боксі, боротьбі вільній та греко-римській, важкій атлетиці, велоспорті (шосе, трек, маунтенбайк), веслуванні академічному, веслуванні на байдарках і каное (веслувальному слаломі), гімнастиці спортивній, гімнастиці художній, дзюдо, карате, кінному спорті, легкій атлетиці, плаванні, плаванні артистичному, стрільбі з лука, стрільбі кульовій, стрибках у воду, стрибках на батуті, сучасному п’ятиборстві, тенісі, тенісі настільному, триатлоні та фехтуванні.

Найбільшого успіху на престижних світових змаганнях досяг Жан Беленюк. Наш співвітчизник став олімпійським чемпіоном із греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг. Представник Полтавщини протягом усього шляху демонстрував чудову техніку, відзначався високим рівнем майстерності й цілком справедливо піднявся на найвищу сходинку п’єдесталу пошани. До слова, це друга олімпійська медаль Жана за кар’єру. На попередній Олімпіаді, яка проходила у 2016 році в Ріо-де-Жанейро, Беленюк був срібним призером у ваговій категорії до 85 кг.

Хочеться також відзначити плавця Михайла Романчука, який зумів вибороти одразу дві медалі («срібло» у запливі на 1 500 м та «бронзу» на дистанції 800 м вільним стилем). Двічі на п’єдестал пошани піднімалася і Людмила Лузан. У змаганнях із веслування на байдарках і каное (каное-одиночка, дистанція – 200 м) вона була третьою, а в парі з Анастасією Четверіковою стала срібною призеркою в категорії каное-двійка (дистанція – 500 м).

Вперше на Олімпійських іграх було представлено карате. Відрадно, що нашим спортсменам удалося вибороти дебютні медалі. Анжеліка Терлюга у ваговій категорії до 55 кг узяла «срібло», а Станіслав Горуна у категорії до 75 кг – «бронзу».

Дуже близьким до олімпійського чемпіонства був Олександр Хижняк. Наш боксер у ваговій категорії до 75 кг упевнено пробився до головного двобою турніру й мав шанси на тріумф, однак усе склалося не за його планом і Олександр був змушений вдовольнитися срібною нагородою.

Також медалі срібного ґатунку в скарбничку збірної України принесли Парвіз Насібов (греко-римська боротьба, вагова категорія до 67 кг) та Олена Старікова (велоспорт-трек, спринт).

На фініші змагань у скарбничці України найбільше виявилося бронзових медалей. Окрім уже згаданих спортсменів, на третю сходинку п’єдесталу пошани піднімалися Дар’я Білодід (дзюдо, вагова категорія до 48 кг), Ігор Рейзлін (фехтування, шпага), Олена Костевич/Олег Омельчук (кульова стрільба, мікст), Еліна Світоліна (теніс), Алла Черкасова (вільна боротьба, вагова категорія до 68 кг), Ірина Коляденко (вільна боротьба, вагова категорія до 62 кг), Марта Федіна/Анастасія Савчук (артистичне плавання, дует), Владислава Алексіїва/Марина Алексіїва/Катерина Резнік/Анастасія Савчук/Ксенія Сидоренко/Марта Федіна/Аліна Шинкаренко/Єлизавета Яхно (артистичне плавання, група) та Ярослава Магучіх (легка атлетика, стрибки у висоту).

Як ми раніше анонсували, путівку на Олімпійські ігри в Токіо здобув ужгородський фехтувальник Анатолій Герей. Закарпатець разом з Ігорем Рейзліним, Богданом Нікішиним та Романом Свічкарем виступив у командних змаганнях із фехтування на шпагах. На жаль, піднятися на п’єдестал пошани нашим спортсменам не вдалося. На стадії 1/4 фіналу українці поступилися китайцям (35:45) і припинили боротьбу за медалі.

Після цього протистояння наші хлопці провели ще два матчі, в яких перемогли італійців (45:39) та зазнали поразки від французів (39:45). У підсумку українські шпажисти посіли шосте місце.

Хочеться також відзначити, що більше 20 українських спортсменів зупинялися за крок до медалей, посівши у фінальних змаганнях 4–6 місця.

Підсумовуючи виступ українців на літніх Олімпійських іграх у Токіо, залишається двояке відчуття. З одного боку, велика кількість здобутих медалей тішить, а з іншого – всього одне «золото» (антирекорд) відверто засмучує.

Вже традиційно на провідних ролях були представники США та Китаю, які в підсумковому рейтингу зайняли перше та друге місця відповідно. Топ-3 цього разу замкнули господарі змагань – японці.

Зазначимо, що наступні, XXXIII, літні Олімпійські ігри відбудуться у 2024 році в столиці Франції – Парижі.