35009
16:16 23.052022

Українці здобули 48 медалей на Всесвітній гімназіаді 2022

Спорт 7072

14–22 травня в Нормандії (Франція) проходила ХІХ Всесвітня гімназіада, у якій узяли участь спортсмени віком 16–18 років.

Загалом за нагороди боролися понад 3,5 тисячі учасників. Збірна України на престижних змаганнях була представлена 93 учнями та ученицями.

Наша молодь боролася за нагороди в таких видах спорту: бадмінтон, баскетбол 3х3, бокс, брейкінг, боротьба вільна, боротьба греко-римська, дзюдо, легка атлетика, настільний теніс, плавання, пляжний волейбол, регбі 7, спортивна гімнастика, спортивне орієнтування, стрільба з лука, тхеквондо (ВТФ) та фехтування.

За підсумками виснажливих, цікавих, непередбачуваних та дуже конкурентних змагань українці здобули 48 медалей, з яких 11 золотих, 18 срібних і 19 бронзових. За кількістю нагород українська збірна зайняла 7-ме місце. Першою була Франція (130 медалей), другою – Бразилія (126), а третьою – Туреччина (92).

Одразу три золоті нагороди виборов плавець Олександр Желтяков (на спині на дистанціях 50, 100 і 200 м). Двічі на найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднімалася плавчиня Каміла Ісаєва (брасом на дистанціях 100 і 200 м). Медалі найвищого ґатунку здобули також боксери Гліб Валькович (вагова категорія – 75 кг), Микита Засенок (86 кг) та Олександр Зеленський (понад 92 кг), тхеквондисти Уляна Куц (63 кг) і Сімур Мірзоєв (63 кг), а також борчиня Марія Зенкіна (73 кг).

Хочеться відзначити, що своє представництво на світових змаганнях мало й Закарпаття. Наш боксер Олександр Левченко виступив у ваговій категорії 63,5 кг. На жаль, поборотися за високі місця йому не вдалося, і в підсумку він виявився дев’ятим.

Зазначимо, що наступна Всесвітня гімназіада відбудеться у 2024 році в Бахрейні.