Вища ліга Закарпаття з футболу: підсумки виступів юнацьких команд
Змагання закарпатських дублерів увібрали в себе головні проблеми дорослих команд.
Ось тільки на юнацькому рівні питання, можливо, постають ще гострішими. Адже якщо в дорослих колективах значною підпорою є ветерани, то в дублерів вікові обмеження не дають можливості залучати широке коло гравців. До того ж хлопці часто виїжджають за межі області не тільки в пошуках роботи, а ще й навчатися. Відповідно в клубах відчувають неабиякий кадровий голод.
Вищесказане певною мірою позначилося на суперництві у вищій лізі. Маємо ту ж проблему з конкурентоздатністю. Зокрема, виділяються чітко два лідери, хай і умовно, але золота середина, та аутсайдер. Тобто реально була конкуренція тільки за «бронзу» (за «золото» – лише між двома колективами) та місця в першій п’ятірці. Більше того, результати з різницею, не меншою ніж у 3 м’ячі, не переважали лише в 5 (!) із 23 турів. А матчі з рахунками в 5 і більше м’ячів зафіксовано аж у 28 відсотках поєдинків! Притому зустрічалися і 15:0, 12:0, не кажучи про 8:0 і 9:0…
Особливо складна ситуація була у «Вільхівців». 12 голів забитих і 97 пропущених у 21-ому матчі говорять самі за себе. Навпаки: «Мункач» та «Севлюш» практично конкурентів не мали: ті ж різниці м’ячів відповідно 97-8 і 107-10 також промовисті.
На жаль, продовжують мати місце і підстави з гравцями. До речі, це хронічна хвороба, на яку впливає не тільки кадровий дефіцит. У зв’язку з цим не обійшлося і без скандалів, як ось між командами Концова й Середнього, що позначилося й на очкових здобутках обох команд.
Та не все так і погано в нашому домі. Усе ж змагання за чемпіонський титул було вищим, ніж серед дорослих команд. Учасники, які посіли місця з 3-ого по 7-е, усе ж набирали очки у відчутній частині матчів. Є в нас плеяда непоганих футболістів. Скажімо, ті ж Руслан Шуба, Валентин Сідей, Роман Петречко з ФК «Севлюш», Кевін Дуруеке, Себастьян Феєр, Максим Лютнянський з МФА, Дмитро Кашка («Витязь»), Михайло Лушпінь із ФК «Середнє»…
Віриться, хтось із них «засвітиться» на дорослому рівні. А можливо, і в іменитих клубах. Прикметно, що призерами стали представники трьох різних міст / районів. Отже, певний прогрес у розвитку юнацького футболу на місцях таки є. А це подає надії в плані виступів дорослих колективів. Скажімо, якщо середнянці й іршавці в чемпіонаті – аутсайдери, то на рівні дублерів – у першій п’ятірці. Отже, можна буде розраховувати на поповнення основних колективів. Відповідно сподіватися й на краще майбутнє названих клубів.
Таким чином, змагання дублерів десь увібрали в себе дійсно головні проблеми дорослих команд. Водночас є надія на поліпшення ситуації. А поки важливо, що юнацький футбол хай і з недоліками, але живе. І, звісно, село, район житимуть по-футбольному, поки в них є молодь, повідомляє ФФЗ.
Турнірна таблиця
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися