41501
13:59 4.032024

Вихованки закарпатського гандболу в збірній України

Спорт 1674

Жіноча збірна України з гандболу веде боротьбу за вихід на чемпіонат Європи 2024. 29 лютого та 2 березня у словацькому місті Шаля синьо-жовта команда зустрічалася з Ізраїлем.

Напередодні важливих поєдинків головний тренер збірної Віталій Андронов подав у відставку. На ігри з ізраїльтянками українок вивів Борис Чижов. На лютнево-березневі матчі були викликані 16 спортсменок, серед яких три діючі гравчині ужгородських «Карпат» (Каріна Колодюк, Валерія Нестеренко, Надія Пойманова) і шість вихованок закарпатського гандболу (Юдіт Балог, Аліса Петрів, Каріна Соскида, Андріяна Науменко, Євгенія Когуч, Ванесса Лакатош).

Українські гандболістки виглядали потужніше за ізраїльтянок, та суперниці зуміли нав’язати нам серйозну конкуренцію. Перший тайм першого матчу пройшов за рівної гри й завершився мінімальною перемогою України з рахунком 14:13. На початку другої 30-хвилинки колектив Бориса Чижова відірвався на відстань семи голів, одна ближче до завершення поєдинку розгубив перевагу й доля переможця визначалася на фінальних секундах. Все ж Україна дотиснула Ізраїль і вирвала важку перемогу з рахунком 28:27.

У другому матчі українки діяли впевненіше й задовго до фінального свистка гарантували собі позитивний результат. Після 30-ти зіграних хвилин рахунок був 19:14, а на момент завершення протистояння – 32:28.

Результативними кидками протягом цих двох матчів відзначилися: Каріна Соскида (10), Лілія Горільська (10), Ванесса Лакатош (7), Ірина Краснянська (6), Валерія Нестеренко (5), Каріна Колодюк (5), Надія Пойманова (5), Тамара Смбатян (4), Євгенія Когуч (3), Ірина Компанієць (2), Аліса Петрів (2), Андріяна Науменко (1).

Наразі турнірне становище у групі №2 має такий вигляд:

1. Німеччина – 6 очок (3 ігри),

2. Україна – 6 (4),

3. Словаччина – 2 (4),

4. Ізраїль – 0 (3).

На континентальну першість вийдуть по дві найсильніші команди з кожної групи, а також чотири найкращі збірні, які займуть треті місця. Загалом у відбірковому циклі є 8 груп. Заключні матчі цього етапу змагань Україна проведе 3 та 7 квітня. Спочатку нам протистоятиме Німеччина, а потім Словаччина.