43397
12:09 12.082024

Україна стала 22-ю на ХХХІІІ літніх Олімпійських іграх

Спорт 1582

У Парижі (Франція) завершилися головні старти 4-річчя. Найважливіші та найяскравіші спортивні баталії прикували увагу багатомільйонної аудиторії з усіх куточків світу.

Українська команда, до складу якої входило 140 спортсменів, зуміла продемонструвати свій бійцівський характер і виборола 12 нагород. 3 золоті, 5 срібних та 4 бронзових медалей дозволили України увійти до топ-25. У підсумковому медальному заліку ми посіли 22-ге місце.

Список українських медалістів виглядає наступним чином:

– «золото» – Ярослава Магучіх (легка атлетика: стрибки у висоту),

– «золото» – Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька, Юлія Бакастова (фехтування: командна шабля),

– «золото» – Олександр Хижняк (бокс, до 80 кг),

– «срібло» – Сергій Куліш (стрільба: гвинтівка з трьох положень, 50 м),

– «срібло» – Ілля Ковтун (спортивна гімнастика: паралельні бруси),

– «срібло» – Парвіз Насібов (боротьба: греко-римська боротьба, до 67 кг),

– «срібло» – Людмила Лузан і Анастасія Рибачок (веслування на байдарках і каное: каное-двійки, 500 м),

– «срібло» – Ірина Коляденко (боротьба: жіноча боротьба, до 62 кг),

– «бронза» – Ольга Харлан (фехтування: індивідуальна шабля),

– «бронза» – Ірина Геращенко (легка атлетика: стрибки у висоту),

– «бронза» – Михайло Кохан (легка атлетика: метання молота),

– «бронза» – Жан Беленюк (боротьба: греко-римська боротьба, до 87 кг).

Нагадаємо, що на Олімпіада в Парижі виступили й дві закарпатські фехтувальниці – Влада Харькова і Дар’я Варфоломеєва. Детальніше про їхній шлях на престижних змаганнях ми повідомляли раніше. Якщо стисло, то Влада в індивідуальних змаганнях стала сьомою, а в командному турнірі закарпатські спорстменки в складі збірної України посіли шосте місце.

Переможцями медального заліку стали представники США. Китай нав’язав серйозну боротьбу за першість, але в підсумку опинився другим. А топ-3 замкнула Японія.