50126
14:00 24.032026

У Берегові розпочалися Дні Ракоці: святкова серія заходів стартувала зі спортивної програми

Спорт 849

22–27 березня Закарпатський угорський університет ім. Ференца Ракоці II проводить Дні Ракоці, які цьогоріч приурочені до 350-ї річниці від дня народження Ференца Ракоці II та 200-річчя заснування Угорської академії наук. Традиційна серія заходів розпочалася зі спортивної програми: 22 березня відбувся VII Кубок Ракоці турнір аматорських волейбольних команд.

Змагання провели в Медично-спортивному центрі ім. Йожефа Зупка при університеті, де протягом дня кілька команд випробовували свої сили, щоб у підсумку здобути кубок та визнання найкращих. У турнірі взяли участь не тільки викладачі та студенти вишу, а й представники інших установ і громад, тож глядачі мали змогу побачити різноманітні поєдинки між командами університету Ракоці, навчальних закладів Чопа, Берегова, Великої Доброні, Минаю та Батєва.

На урочистому відкритті заходу організатори привітали учасників, гостей та вболівальників. Головна мета волейбольного турніру, який уже всьоме став частиною програми Днів Ракоці, – популяризувати спорт серед молоді, зміцнювати її прихильність до здорового, активного способу життя.

Присутніх привітав також ректор університету Степан Черничко. «У дитинстві в тому спортивному залі, куди я ходив на тренування, був величезний, грандіозний напис: «Спорт – посланець миру». Спорт і сьогодні залишається посланцем миру, а цей турнір є дуже актуальним. Бажаю успіхів усім командам та гравцям, і ми з нетерпінням чекаємо на мир», – сказав ректор у своїй вітальній промові.

На відкритті виступив також консул Угорщини в Берегові Дьордь Балог, який побажав учасникам запеклих, яскравих поєдинків та гри без травм, що відповідає справжньому духу спорту.

Під час матчів глядачі спостерігали за надзвичайно захопливою, напруженою грою, адже команди наполегливо боролися за кожен м’яч. Уболівальники, які зайняли місця на трибунах, голосно підбадьорювали своїх улюбленців, що ще більше підсилювало атмосферу змагань.

Кубок Ракоці став гідним початком цьогорічних Днів Ракоці, у програмі яких передбачені наукові та академічні заходи, міжнародна конференція, студентський науковий форум, урочисті вшанування, мистецькі виступи, культурні та спортивні події, громадські програми.

Джерело: KV/Kárpátalja hetilap

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті з початку року проведено 160 перевірок у сфері обігу підакцизних товарів: виявлено порушень на 8,5 млн гривень
20:57
Щодо сплати податку з доходів від надання нерухомості в оренду
20:14
Зміни цін на продукти харчування на споживчому ринку області
19:52
Понад 9 тисяч закарпатців вже задекларували доходи за 2025 рік
19:15
У Мукачівській ДПІ проводять зустрічі з платниками щодо декларування доходів та отримання ліцензій
19:12
Молодь Закарпаття: близько 2 100 осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку 2026 року
19:10
Закарпатський народний хор побував з концертом у Львові
18:33
СБУ, ДБР та Нацполіція затримали голову районної ВЛК на Закарпатті та вилучили у нього майже 11 млн грн
18:04
Музичні діалоги «Польща – Україна» в Ужгороді
17:39
У Рахові поліція затримала сімейного кривдника, який сокирою погрожував правоохоронцям
17:27
Всі новини