https://rx.ua
27475
11:02 28.072020

Відбувся дебютний чемпіонат Закарпаття з кайт-флаїнґу

Спорт 2605

25–26 липня в Ужгороді відбувся перший чемпіонат Закарпаття з кайт-флаїнґу. Участь у змаганнях взяли 19 спортсменів з чотирьох районів області та Ужгорода.

В умовах адаптивного карантину захід відбувався без глядачів. А виступи учасників були максимально розведені у часі для уникнення скупчень. Головною суддею змагань виступила херсонка Альона Компанієць, керівниця і співзасновниця Української Асоціації Повітряних Зміїв, Чемпіонка Світу – 2018. До суддівської колегії першості Закарпаття також увійшли Антон Григор’єв зі Львова, співзасновник Асоціацїі, член Збірної України з кайт-флаїнґу 2018–2020 та Крістіна Свердель з Херсона, співзасновниця Асоціації, чемпіонка Херсонської області з кайт-флаїнґу серед молоді – 2020.

Регіональний Чемпіонат було повністю організовано Українською Асоціацією Повітряних Зміїв у форматі, розробленому Павлом Шмулевичем, капітаном Збірної України з кайт-флаїнґу, Чемпіоном Світу. Кайт-флаїнґ, як молодий для України вид спорту, розвивається Асоціацією у комбінованому китайсько-німецькому форматі при підтримці закордонних партнерів, зокрема, Міжнародної федерації повітряних зміїв (Китай).

П’ять кайт-флаєрів стали чемпіонами області та призерами змагань. Ввечері, 26-го липня, виступи закінчилися видовищним нічним кайт-флаїнґом з використанням ілюмінованих повітряних зміїв.

Усі переможці отримали кваліфікацію для участі у першому в історії Чемпіонаті України з кайт-флаїнґу 2020, який запланований на 6–22 серпня на більш ніж десяти локаціях в Херсонській, Миколаївській та Дніпропетровській областях і буде приурочений до Дня Незалежності. Призери національних змагань отримають титули Чемпіона України з кайт-флаїнґу у відповідних категоріях та будуть запрошені до Збірної України з кайт-флаїнґу 2021.

ДОВІДКОВО:

Термінологія:

Кайт – повітряний змій,

Кайт-флаїнґ – спорт, запуск і керування повітряним змієм,

Кайт-флаєр – спортсмен, майстер кайт-флаїнґу.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне