https://rx.ua
29245
15:13 26.112020

Закарпатка виконала норматив майстра спорту України зі спортивного орієнтування

Спорт 1981

17-річна студентка коледжу УТЕФК КНТУ Євгенія Олексій виконала норматив майстра спорту України зі спортивного орієнтування

Нещодавно у селі Тимченки Харківської області відбувся чемпіонат України зі спортивного орієнтування у виді рогейн. У змаганнях взяли участь близько 150 учасників зі 16 областей. Закарпатську область представляли спортсмени комплексної обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Спартак» (директор Щадей М.С.).

Чудовий результат серед юніорів до 20 років показали Олександр Желізняк та Олег Пеприк, які посіли першу сходинку.

У дівчат юніорок до 20 років перемогу святкували Євгенія Олексій, яка в парі Ольгою Ільковою посіли перше місце, а в абсолюті серед жінок – посіли другу сходинку та виконали норматив майстра спорту України зі спортивного орієнтування.

У чоловіків Георгій Фечо в парі з Сергієм Сокуром (м. Кропивницький) посіли 5 місце.

Змагання виявились занадто важкими: 14 годин темряви, цілу ніч не вщухав проливний дощ, на полях пронизував сильний вітер….Однак, вихованцям КОДЮСШ «Спартак» не дивлячись на природні перепони вдалось показати відмінні результати.

Свою спортивну кар’єру Євгенія Олексій розпочала у 12 років, записавшись до туристичного гуртка при Закарпатському центрі туризму у клубі «Кам’яниця» під керівництвом Сергія Готри, пізніше – в клубі КСО «Максимум» у Георгія Феча.

Довідка:

Рогейн – це самостійний вид спорту, досить близький за змістом до спортивного орієнтування, пригодницьких перегонів і гірських марафонів. Формально його можна вважати командним (склад команди від 2 до3 осіб) добовим орієнтуванням по вибору, хоча насправді він значно відрізняється від класичного спортивного орієнтування. На відміну від спортивного орієнтування – індивідуального виду спорту, – де розташування дистанції до самого старту є секретом для учасників, у рогейні спортсмени знайомляться з місцем знаходження контрольних пунктів за 2-3 години до старту. Команда сама визначає собі завдання під силу, вибирає порядок проходження дистанції і темп руху. Формат змагань (взяття контрольних пунктів за вибором) дозволяє в будь-який момент повернутися в базовий табір, де забезпечена гаряча їжа, можна переночувати і продовжити проходження дистанції на наступний ранок.

Георгій Фечо, голова ФСО Закарпаття

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне