32079
14:24 2.072021

Іршавці продемонстрували високі результати на чемпіонаті України з шашок-64

Спорт 2584

Оцінку підготовки спортсмена, його спортивної форми на даний час, дають змагання. Теоретичні заняття без практичних виступів малоефективні.

Для спортсменів клубу «Вікторія» Іршавського міського Центру позашкільної освіти перерва без змагань на високому рівні затягнулася. Наші спортсмени пропустили кілька чемпіонатів України, звісно, по поважній причині. Закарпатська область якраз була найбільш вражена коронавірусом.

Нарешті чемпіонат України з шашок-64 серед юнаків та дівчат в цьому році відбувся, хоч і довелося учасникам, тренерам, батькам дотримуватися протиепідемічних вимог, що, при високій температурі, було непросто. Змагання приймав Херсон, який має спеціалізоване приміщення, в якому діє шахово-шашковий клуб.

Чотири юні шашкісти клубу «Вікторія» представляли Закарпатську область. Першою програмою була класична гра. Кожному учаснику на гру відводилось по 40 хвилин плюс по 10 секунд за кожний зроблений хід. Переможець в матчі визначався в грі з двох партій (білими, чорними або навпаки). Сім днів напруженої боротьби з 18 партій – випробування непросте. А ще, що досить важливо, суперники один кращий іншого.

Наша 14-річна Катерина Мойсей виступала в групі дівчат 16 років. Початок був важкий, відчувалась нестача практичної гри. Але далі пішла ціла череда із п’яти перемог. Спортивний характер Катерини, добротна майстерність, наполегливість та інші хороші якості дали змогу посісти третю сходинку п’єдесталу пошани. Швидку програму Катерина закінчила четвертою, а в блискавичній грі взагалі перевершила найсміливіші прогнози, адже виборола друге місце, поступившись лише чемпіонці України серед жінок, представниці Харкова Дарині Лобановій.

В групі юнаків 8 років від Закарпаття виступав Володимир Погоріляк. Два роки тому назад він вже брав участь в чемпіонаті України в Полтаві. Там юний спортсмен посів почесне 10 місце. Цього разу він виграв шість матчів, два програв: чемпіону і віце-чемпіону. В підсумку – третє місце, поступився другим місцем за додатковим показником супернику з Харкова Єгору Литвину. І в швидкій, і в блискавичній програмах Володимир виступив стабільно, виборовши четверті місця.

У відвертій розмові юний Володимир Погоріляк розповів про свою заповітну мрію: стати призером чемпіонату України. Як бачите, мрії, підкріплені змістовними тренуваннями, спортивним характером можуть здійснюватися. Тепер Володимир має іншу гарну мрію, але про неї поки-що не повідомляє.

Інші наші юні спортсмени ввійшли в десятку кращих: Вероніка Терпай в блискавичній грі, а Дарина Лелітка – в класичній програмі. Володимир Погоріляк і Дарина Лелітка виконали норми другого дорослого розряду, підтвердженням цьому є довідки з чемпіонату.

В командному підсумку наша збірна Закарпаття (4 спортсмени) посіла в класичній програмі – сьоме місце, швидку програму закінчили десятими, а в блискавичній програмі вибороли дев’яте місце з 14 збірних команд. А вибороли призові місця у всіх трьох програмах (в порядку занятих місць) Харківська (22 учасники) і Дніпропетровська (22 учасники) області та місто Київ (23 учасники).

P.S. Катерина Мойсей і Володимир Погоріляк вибороли право виступити на чемпіонаті світу, який планується провести в Туреччині у серпні. Питання фінансування юних спортсменів на чемпіонат залишається відкритим.

А. Вайда

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне