34236
12:34 19.012022

Головний тренер «Бужори» Іван Білак: «Плануємо брати участь у Зимовій першості Закарпаття»

Спорт 1402

Наставник іршавської «Бужори» розповів про минулий сезон і плани на новий.

Іване Івановичу, минулого сезону іршавська «Бужора» посіла третє місце. Наскільки цей результат влаштував особисто Вас як тренера?

– Однозначно важко сказати, оскільки важким був сам сезон. Насамперед через значну мінливість кадрів. Після Зимової першості Закарпаття від нас пішло п’ять футболістів. По закінченні першого кола двоє травмувалися, а до того ще троє пішло. Знову маємо мінус п’ять. Скажімо, Іван Качур випав, Едуард Ковтанюк та Петро Кляп поїхали на заробітки, Іван Веждел мав проблеми зі здоров’ям, Станіслав Кохан пропустив перші 4 тури другого кола через травму… Отож награєш одне, а виходить інше. Це неприємно для тренера. Виходячи з того, що складалося в команді, отримали той кінцевий результат, який отримали. Якщо врахувати ще й силу конкурентів, то в цілому виступили навіть дуже добре. Хочу подякувати всім футболістам, котрі доклали зусиль для того, щоб «Бужора» усе ж була в першій трійці за підсумками сезону-2021.

– Які матчі команди найбільше запам’яталися в минулому сезоні?

– Із «Севлюшем» удома добре себе зарекомендували. Поступаючись, усе ж зуміли в ході матчу переламати перебіг подій на власну користь. У Вільхівцях здорово зіграли; у Хусті непогано діяли, і лише одна прикра помилка призвела до мінімальної поразки. Десь неочікувано з «Хустом» удома вийшло, але футбол тим і цікавий, що буває непередбачуваним…

– Якщо взяти в цілому чемпіонат, що Вас найбільше здивувало в ньому?

– Якщо відверто, то думав, що «Севлюш» стане чемпіоном. Надто вже хороша команда за підбором гравців. Та в «Хусті» відбулася своєчасна зміна тренера, і справи в цьому клубі пішли на краще. Зрештою, можуть бути і якісь інші причини, про які мені невідомо. Та повторюся: футбол тим і цікавий, що непередбачуваний.

– Минулий сезон був важким для всіх через ситуацію в країні та поширення пандемії. Якщо взяти всі складові, то якою бачите ідеальною вищу лігу?

– Ідеально залучити до неї 16 команд. Та реально це важко зробити через дійсно непросту ситуацію в Україні. Утім, якби мати хоч би 14 колективів, притому повноцінно боєздатних (щоб у лідерів відбирали очки й аутсайдери), то чемпіонат дійсно став би неперевершеним. Десь моментами, можливо, ще суддівство потрібно «підтягнути»… Щодо полів, то практично питань немає. Інфраструктура учасників змагань загалом покращується. У цілому, з огляду на ситуацію, що склалася, рівнем вищої ліги я задоволений.

– Коли починаєте підготовку до сезону?

– Повинні були вчора, та через погодні умови, зокрема, проблемно весь час розчищати сніг, перенесли на наступний тиждень. Займатимемося на штучному поді в Іршаві, а на центральному стадіоні більше приділятимемо увагу біговій підготовці. Плануємо брати участь у Зимовій першості Закарпаття. Додатково, можливо, будуть іще товариські матчі. До прикладу, з «Мункачем». Працюватимемо і над підбором нових гравців. Зокрема, потрібно в захист виконавців, підсилити середину поля. А в цілому кістяк команди повинен зберегтися. Принаймні я обдзвонював наших футболістів, і всі дали згоду на продовження виступів у складі «Бужори»…

Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне