36960
12:43 12.122022

Закарпатські фехтувальниці залишилися без медалей

Спорт 9365

Протягом чотирьох днів, 8–11 грудня, у Ванкувері (Канада) проходив Кубок світу з фехтування на шпагах. Українська збірна, до складу якої увійшли закарпатки, прагнула здобути нагороди, однак потрапити на п’єдестал пошани наші спортсмени не зуміли.

В особистих змаганнях шпажисток чемпіонкою стала італійка Джулія Ріцці. На другу сходинку п’єдесталу пошани піднялася Вівіан Кун Май Ван (Гонконг), а на третю – Алексанн Верре (Канада) і Анна Кун (Угорщина). Найкращою серед українок була Фейбі Бежура, котра у підсумковому протоколі опинилася на 8-й позиції.

Закарпатки Влада Харькова та Дар’я Варфоломеєва викладалися на повну, однак у деяких епізодах їм бракувало майстерності та удачі, тож поборотися за медалі цього разу не вдалося. У підсумку обидві наші фехтувальниці завершили змагання в топ-15. Влада зайняла 11-те місце, а Дар’я – 15-те.

Також Влада Харькова разом із Дар’єю Варфоломеєвою, Фейбі Бежурою та Інною Бровко виступили в командних змаганнях. Стартували українки з 1/8 фіналу, де в напруженій боротьбі поступилися Гонконгу (22:23). Потім у нижній сітці змагань наші дівчата зазнали поразок у протистояннях із Польщею (28:33), Швецією (44:45) та Японією (38:44) і зайняли 16-те місце.

Щодо чоловічих змагань, то в особистому заліку п’єдестал пошани має такий вигляд: 1. Гергей Шіклоші (Угорщина), 2. Яннік Борель (Франція), 3. Лань Мінхао (Китай), 3. Александр Бардене (Франція). Найкращим серед українців був Володимир Станкевич, який посів 6-те місце.

У командному турнірі наша чоловіча збірна, до складу якої увійшли Ігор Рейзлін, Ян Сич, Володимир Станкевич та Євген Макієнко, показала дев’ятий результат. В 1/16 фіналу українці здолали Фінляндію (45:38), а в наступному раунді поступилися Китаю (39:44). Згодом у нижній частині сітки наші шпажисти обіграли Чехію (35:33), США (41:29) і Австрію (43:32), що дозволило фінішувати в десятці сильніших.