36530
11:50 30.102022

У Хусті пройшов благодійний «Khust half marathon – 2022», що зібрав більше 500 учасників

Спорт 6086

У неділю, 30 жовтня, у Хусті вже вчетверте пройшов «Khust half marathon». Подія у цьому році виявилася найбільш масштабною за весь час існування марафону. Вперше на нього приїхало більше 500 учасників із усієї України.

Марафон об’єднав не лише бігунів, хоча серед учасників були і професійні спортсмени, але й любителів активного відпочинку і просто людей, які хотіли долучитися до благодійності, адже щоразу метою акції є збір коштів.

У попередні роки організатори – ГО «Велооб’єнання» збирали гроші на лікування хворих діток, у цьому – вирішили підтримати армію.

«У нас були три естафети – 5 кілометрів (основна дистанція), 10 кілометрів і 21 кілометр. На основній дистанції у нас зареєструвалося більше 400 учасників, плюс на дистанцію 1 кілометр, яку ми зробили додатково, було більше 115 учасників. Загалом марафон об’єднав більше 500 небайдужих прихильників здорового способу життя та просто небайдужих. Оскільки з метою безпеки у цьому році дитячі забіги ми відмінили, бо у державі війна, наймолодшим учасникам було 16 років, однак ми мали і таких, кому за 60, – розповів «Карпатському об’єктиву» організатор марафону, голова ГО «Велооб’єнання» Андрій Козир.

За його словами, географія учасників «Khust half marathon – 2022» наразі виявилася дуже широкою і охопила практично всю Україну.

«Приємно, що приїхали люди з різних областей, навіть із тимчасово окупованих територій – Бахмута, Маріуполя, а також із Києва, зі Львова, Івано- Франківська, Чернівців, Рівного, Хмельницького і, звісно ж, із Закарпаття. Взагалі, що неймовірно радує, цьогоріч у нас зібралася рекордна кількість учасників марафону. Тому, логічно, що й населених пунктів було представлено значно більше, ніж раніше», – наголосив він.

Крім того, як зізнався Андрій Козир, у забігах взяли участь навіть 5 майстрів спорту, тобто спортсмени-професіонали.

Каріна Попович із Хуста долучилася до марафону вперше. Вона не вважає себе людиною спортивною, тому обрала найбільш коротку з можливих дистанцію – всього 1 кілометр.

«Це невелика відстань і її можна бодай пройти пішки, – запевнила вона. – подолати таку відстань під силу абсолютно кожному. Моя ціль була не так бігти, як зробити внесок у добру справу»

А Ангеліна Волощук із Ужгорода вже друге є учасницею «Khust half marathon».

«У минулому році ми збирали кошти на лікування Артемчика Деяка та Олександри Мушки. Дуже хотілося підтримати малюків і допомогти їм побороти недугу. Тоді ми зібрали більше 38 тисяч гривень. Я пишалася собою, що пробігла, нехай навіть невелику дистанцію. Зараз не могла оминути увагою марафон, адже кошти збиралися для ЗСУ. Крім того, що спорт – це здоров’я, це граний настрій і відмінне самопочуття, наразі це ще й можливість зробити свій посильний вклад у нашу спільну перемогу», – зізналася дівчина.

Івану Анталу із Тячева всього 16 і він також біг вперше.

«Я дуже люблю спорт, хоча не є професійним легкоатлетом, займаюся боксом, та вирішив спробувати свої сили, – зауважив він. – Біг разом із батьком. Марафоном дуже вдоволений. Отримав незабутній драйв та адреналін, який давно не відчував. У наступні роки, гадаю, не пропущу жодного марафону.

А почався забіг розминкою-руханкою, яка дуже припала до снаги учасникам. Відтак після спільного виконання Гімну України, стартували бігуни на дистанцію 21 кілометр. Аби учасники марафону почувалися у безпеці, заздалегідь було перекрито деякі вулиці. Також чергували поліціанти та медики.

Не обійшлося, щоправда, і без «ложки дьогтю». Напередодні марафону хтось отруїв безпритульних вуличних собак, постраждав один чотирилапий. На щастя, зоозахисники та волонтери швидко зреагували, оперативно згуртувалися і за допомогою ветеринарів врятували життя потерпілого песика.

А от справжньою окрасою акції став запашний бограч, яким пригощали усіх бажаючих. Дехто їв цю страву вперше в житті.

«У нас, звісно, продають бограч, його можна замовити не лише під час фестивалів, але й у деяких ресторанах, але такий смачний варять тільки тут, – наголосила киянка Оксана Савельєва, яка прийшла підтримати сестру, що була учасницею марафону. – Я завжди мріяла скуштувати національну угорську страву, яку вміють правильно готувати з усієї України тільки на Закарпатті. Чесно, вражена! Такі смаки, такі запахи, що просто важко підібрати слова, аби передати задоволення! Рекомендую скуштувати кожному!».

Відтак відбулося нагородження переможців марафону. Однак називати їхні імена не будемо, бо переміг абсолютно кожен, хто переборов себе і побіг, адже відомо, що найважливіша перемога – це перемога над собою.

Марафоном учасники залишилися задоволеними і більшість обіцяли не пропустити подальші спортивні події на закарпатській арені.

А головне, що вдалося зробити під час «Khust Half Marathon» – це зібрати більше 200 тисяч гривень за рахунок благодійних внесків від учасників забігів.

За ці кошти ГО «Велооб’єднання» придбало для військових автомобіль.

Марина АЛДОН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах