39884
14:12 18.092023

В Ужгороді розіграли Кубок області з баскетболу

Спорт 23626

За трофей боролися три ужгородські команди, мукачівська, виноградівська і свалявська. Ігри тривали протягом трьох днів, 14–17 вересня, у СК «Юність».

За результатами регулярного чемпіонату Закарпаття з баскетболу «Ужгород» і «Ужгород 40+» стартували з півфіналу. Іншим колективам: «Сваляві», «Тисі» Виноградів, ЗОДЮСШ м. Ужгород і ДЮСШ м. Мукачево – довелося доводити свою міць на стадії 1/4 фіналу.

У першому чвертьфіналі виноградівська «Тиса» здобула переконливу перемогу над «Свалявою». Фінальний рахунок зустрічі – 83:69 (15:16, 22:11, 23:24, 23:18). В іншій грі цього раунду змагань ЗОДЮСШ м. Ужгород була сильнішою за ДЮСШ м. Мукачево. Рахунок на табло – 96:84 (23:25, 22:12, 21:18, 30:29).

Півфінальне протистояння «Ужгорода» й «Тиси» (Виноградів) вийшло інтригуючим. У першій половині матчу господарі володіли перевагою, а ось після великої перерви гості додали і почали скорочувати відставання в рахунку. Доля переможця визначалася на завершальних хвилинах зустрічі. Та все ж сильнішими виявилися ужгородці. Рахунок на табло – 90:87 (23:21, 25:15, 23:28, 19:23).

У другому матчі 1/2 фіналу («Ужгород 40+» – ЗОДЮСШ м. Ужгород) досвідчені гравці зі стартових хвилин заволоділи ініціативою і впевнено йшли до перемоги, з часом збільшуючи перевагу. У підсумку гандикап «Ужгорода 40+» сягнув 30 очок. Результат зустрічі – 88:58 (23:14, 17:12, 20:16, 28:16.

У неділю, 17 вересня, відбулися вирішальні протистояння. Спочатку на майданчик вийшли представники ЗОДЮСШ м. Ужгород і гравці виноградівської «Тиси», аби визначити володарів «бронзи». Виноградівці надійніше діяли в захисті й ефективніше в нападі, завдяки чому зуміли здобути бажаний результат. На екваторі зустрічі перевага гостей сягала п’яти очок (45:50), а на момент фінальної сирени – 19-ти (78:97).

Якщо стартова 10-хвилинка фінального протистояння («Ужгород» – «Ужгород 40+») проходила за доволі рівної гри (23:19), то перед великою перервою номінальні господарі відчутно вирвалися вперед (49:33). Гравці команди «Ужгород 40+» не хотіли здаватися без боротьби, тож у другій половині зустрічі виявили характер, спортивну впертість і почали наздоганяти суперника. За хвилину до фінальної сирени розрив у рахунку сягав трьох очок, але на фінальний штурм досвідченіших гравців не вистачило. Тож БК «Ужгород» втримав перемогу (83:77) і став володарем Кубка Закарпаття 2023.

Відповідно срібні нагороди дісталися «Ужгороду 40+», а бронзові – виноградівській «Тисі».