14:32 30.102023

І Krayna Uzhhorod half marathon об’єднав близько 400 бігунів

Спорт 5140

У неділю, 29 жовтня, в Ужгороді можна було побачити велику кількість бігунів. Усі вони стали учасниками благодійного півмарафону, метою якого був збір коштів на закупівлю окопного купольного РЕБ та прошитих дронів-камікадзе для 105-го батальйону 63-ї окремої механізованої бригади.

Для спортсменів, аматорів та просто любителів активного способу відпочинку були підготовлені чотири дистанції: 21,1 км, 10 км, естафета 4х5 км, а також забіг на 1 км. Охочих випробувати свої сили зібралося чимало (близько чотирьох сотень). Переважна більшість учасників була з Ужгорода, та завітали й бігуни з інших районів Закарпаття, а також представники різних областей України.

Найбільша увага глядачів була прикута до півмарафонської дистанції 21,1 км. Між спортсменами точилася запекла боротьба за найвищі місця на п’єдесталі пошани. У підсумку найшвидшим виявився Павло Волуйкевич, який подолав 21,1 км за 1 год., 7 хв. та 38 сек. Другим на фініші був Сергій Расчупкін (1:09:44), а третім – Віталій Меркулов (1:12:41). Серед жінок на найдовшій дистанції трійка найсильніших виглядала так: 1. Лілія Фіськович (1:15:47), 2. Ольга Носова (1:24:53), 3. Юліанна Гудзь (1:29:17).

Не менш цікавою вийшла боротьба й на дистанції 10 км. Тут першим фінішу дістався Кирил Буяновський (для цього йому знадобилося 34 хв. і 10 сек.). На другій позиції фінішував Андрій Далекорей (36:23), а на третій – Андрій Васильків (36:38). Серед жінок не було рівних Ірині Слюсар (її час – 43:20). Оксана Федик стала другою (46:04), а Христина Лендєл – третьою (47:20).

У естафеті 4х5 км перші місця зайняли представники Прикордонних загонів. А на третьому місці фінішувала команда «Всімбіг». Щодо забігу на 1 км, то тут переможців не виявляли, оскільки на дистанції були учасники абсолютно різних вікових категорій. До речі, наймолодшому учаснику І Krayna Uzhhorod half marathon було всього 3 роки, а найстаршому – 73.

Загалом усі учасники отримали пам’ятні призи, а переможці та призери – ще й цінні подарунки. Відбувся також розіграш різноманітних сертифікатів, тож із порожніми руками бігуни не залишилися.

Як ми зазначали на початку матеріалу, цей спортивний захід мав благодійну мету. Того дня вдалося зібрати більше ніж 300 тис. гривень, які підуть на підтримку Збройних сил України.