У Хусті пройшов «West Carpation Marathon»
20 жовтня у Хусті відбувся «West Carpation Marathon». Стартували бігуни на найдовшу дистанцію із Буштина. У самому ж місті над Тисою відбувалися коротші забіги і фініші. Захід зібрав більше 700 учасників із різних куточків не тільки Закарпаття, але й України і навіть із інших країн. Зокрема, змагалися бігуни зі Словаччини, Латвії, Аргентини, Німеччини, Швеції. Крім того, було представлено Івано-Франківськ, Львів, Одесу, Луцьк, Рівне, Харків, Київ, Вінницю, Запоріжжя, Полтаву, Кременчук, Чернігів, Черкаси, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Хмельницький, Мелітополь, Кривий Ріг, Дніпро, Чернівці, Донецьку, Хмельницьку, Сумську області.
«Марафон із основною дистанцією 42,2 км і дистанцією 25,5 км, стартував із селища Буштино, що на Тячівщині, на головній дорозі. Пролягав через села Вишково та Велятино і власне Хуст (траса має мiжнародну сертифiкацiю WorldAthletic та AIMS). Також у рамках марафону проходили дистанції 10 км та 1 км і дитячі забіги. Приємно, що до події долучилися як професійні спортсмени, так і просто любителі активного способу життя. Дехто приходив на забіги цілими родинами, реєстрував навіть по 3 дітей», – розповів «Карпатському об’єктиву» організатор марафону Андрій Козир.
До події долучилися справді імениті бігуни. Наприклад, Юрій Козловський, який є ветераном та керівником проєкту «Ігри Героїв». На марафоні у Японії (Токіо) він пробіг 42 км на протезі. Також завітав на «West Carpation Marathon» інший відомий марафонець Андрій Ткачук, який спеціалізується на бігу на ультрамарафонські дистанції та трейлі. Він є рекордсменом України з бігу на 48 годин, бронзовим призером чемпіонату світу з бігу на 24 години, майстер спорту України з легкої атлетики.
Аби подія пройшла справді гідно, її допомагали обслуговувати 150 волонтерів, які підтримували марафонців та пригощали різними напоями. Серед них, зокрема, танцювальний клуб «Еліт», організація «Пласт», учні та вчителі Ізянського ЗЗСО, учасники ГО «Фойта», велосипедисти, музичні гурти та діджеї, волонтери з простору молоді «YO».
«Марафон у Хусті проходить уже не вперше і головною його метою є популяризація здорового способі ужиття, активний відпочинок. Але не тільки. Подія передусім благодійного характеру і усі 100% коштів, зібраних під час реєстрації учасників ми традиційно спрямовуємо за ЗСУ. Як минулого, так і цього разу це були дрони на 3-ю штурмову бригаду та «Птахів Мадяра», – зазначив керівник ГО «Велооб’єднання» Андрій Козир.
Ірина із Ужгорода до марафону долучилася вдруге. Вона не є фаховою спортсменкою, але їй подобається перемагати себе, активно проводити час і насолоджуватися золотою осінню.
«Вздовж по трасі казкові краєвиди. Можна було бігти і милуватися золотими лісами, вдихати жовтневу карпатську свіжість. Взяти участь в івенті спонукало бажання психологічно відпочити від роботи, а також зробити власний внесок у підтримку військових. Минулого разу подібна подія проходила в Хусті у квітні. Я також бігла. Загалом у цьому році долучалася до 4 спортивних акцій у межах області», – наголосила вона.
Дмитро із Києва біг вперше. Каже, що саме зараз проходить лікування на Закарпатті, тому обрав невелику дистанцію, утім не спробувати сили не зміг.
«Я знав, що саме в цей період перебуватиму на Закарпатті, тому зареєструвався. До війни колись дуже активно займався спортом, але через травму захоплення довелося закинути. Зараз біг не для рекорду, а просто для себе, аби відчути драйв і енергетику, аби насолодитися процесом, а не результатом, аби згадати чудові безтурботні часи своєї молодості. Приємно, що такі події загалом у такі непрості часи відбуваються і мета у них благородна», – заявив чоловік.
Загалом різні забіги в Хусті відбуваються декілька разів на рік уже впродовж більш ніж 10 років. До подій активно долучаються і місцеві мешканці, найчастіше – молодь.
«Ми бігли разом із сестрою, просто обрали різні дистанції. Мені 15 років, їй – 8. Я бігла вчетверте, Ліза – вдруге. Мама теж мала бути з нами, але через ряд поважних причин їй довелося відмовитись. Ми – спортивна родина, батьки нас із малечку привчали до спорту. Я займаюся танцями, а сестра – легкою атлетикою. Тож подібним подіям радіємо і приємно, що в нашому невеликому місті останнім часом почало вирувати життя», – поділилася думками Анастасія.
Крім власне забігів усі бажаючі могли поласувати смачним бограчем. Також у рамках івенту на центральній площі Хуста, де фінішували учасники заходу, проходила розважальна програма. Найкращі бігуни отримали відзнаки та подарунки.
Під час марафону вдалося зібрати більше 3 мільйонів гривень і закупити 90 дронів.
Марина АЛДОН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися