34465
16:09 14.022022

Яскраві перемоги ужгородських баскетболістів

Спорт 6278

Закарпатські поціновувачі баскетболу зачекалися перемог своєї улюбленої команди. Тож у домашніх протистояннях із «Тернополем-2-ЗУНУ» «Ужгород-УжНУ-ЗОДЮСШ» налаштовувався тільки на максимальний результат.

Обидва колективи знаходяться внизу турнірної таблиці групи №4 Першої ліги України. Тернополяни, маючи у своєму активі 25 очок, йшли на шостій позиції, а закарпатці, набравши 21 пункт, розташувалися на сьомій сходинці.

У першому колі групового етапу «Тернопіль-2-ЗУНУ» двічі переміг «Ужгород-УжНУ-ЗОДЮСШ» (80:66 та 81:78). А у рідних стінах (12–13 лютого) колектив Олександра Зубковського прагнув реваншу.

Перша гра. «Ужгород-УжНУ-ЗОДЮСШ» – «Тернопіль-2-ЗУНУ» – 80:59

У стартовій 10-хвилинці на майданчику були гойдалки й ініціатива часто переходила від одних до інших. У підсумку перша чверть завершилася мінімальною перемогою гостей з рахунком 13:14. У наступному відрізку гри краще діяли закарпатці і їм удалося створити собі 10-очкову перевагу. На велику перерву команди відправилися за рахунку 36:26.

У двох заключних чвертях господарі грали на високому рівні й значно переважали суперника. Перед четвертою 10-хвилинкою ужгородський БК випереджав тернополян на 17 очок (58:41), а на момент фінальної сирена гандикап господарів становив 21 пункт (80:59).

Вагомий внесок у перемогу своєї команди зробили Олександр Варга (21 очко), Федір Варга (21), Ярослав Терів (11), Андрій Попадинець (8), Артем Пустовіт (7), Семен Семак (6), Максим Андреянов (3), Валентин-Крістіан Вішкольц (2) і Владислав Плешаков (1).

Друга гра. «Ужгород-УжНУ-ЗОДЮСШ» – «Тернопіль-2-ЗУНУ» – 90:88

Перша половина повторної гри була, непевно, найкращою у виконанні наших баскетболістів у цьому сезоні. Закарпатці добре оборонялися, постійно пресингували і часто перехоплювали м’яч. Також що важливо, закарпатці стабільно доводили свої атаки до результативних кидків. Після першої чверті рахунок на табло був 23:17, а після другої – 54:38.

А от після великої перерви гра в нашої команди розклеїлася і суперник почав нівелювати відставання. За 10 хв. до завершення гри перевага господарів становила всього 1 пункт (69:68). Минуло трохи більше двох хвилин і тернополяни опинилися попереду, а ще через дві хвилини вони вже володіли перевагою у 4 пункти (75:79).

Кінцівка матчу була гарячою. На майданчику точилася напружена та безкомпромісна боротьба. Жодна з команд не бажала поступатися, тож інтрига тривала до останньої секунди гри. Поступаючись 82:87 за кілька миттєвостей до завершення матчу, наші хлопці проявили характер і переломили хід зустрічі на свою користь. Під оплески вболівальників закарпатська команда вирвала важливу та яскраву перемогу з рахунком 90:88.

Результативними діями у складі «Ужгорода-УжНУ-ЗОДЮСШ» відзначилися Олександр Варга (29 очок), Артем Пустовіт (13), Федір Варга (13), Андрій Попадинець (12), Максим Андреянов (10), Віктор Тар (6), Андрій Куртєв (3), Ярослав Терів (2) і Валентин-Крістіан Вішкольц (2).

Хочеться, аби ці перемоги додали впевненості закарпатцям і в наступних іграх вони також тріумфували. А далі в нашої команди виїзні матчі проти «Калуша-ПНУ» (19–20 лютого), який іде на другому місці.

Історик Володимир Фенич про «Іменний довідник священників історичної Мукачівської греко-католицької єпархії»