40324
12:45 23.102023

У Берегові відбувся Кубок легендарного футболіста Єне Бузанського

Спорт 4238

Благодійний фонд «ГЕНІУС» за підтримки уряду Угорщини, Державного Секретаріату з питань національної політики Прем’єр-міністра та фонд Габора Бетлена цього року водинадцяте організував футбольний кубок Єне Бузанського.

Єне Бузанський – легендарний угорський півзахисник, член “золотої” збірної, яка в 1952 році перемогла на Олімпіаді в Хельсінкі, а в 1954-му стала“срібним” призером чемпіонату світу в Швеції. Окрім цього, в 1953-му“поклала на лопатки” непереможних до цього часу англійців з рахунком 6:3.

Турнір відбувся у Берегові. Юнаки змагалися у двох вікових категоріях – учні середніх шкіл І-ІІ та ЗОШ І-ІІІ ступенів. Грали за коловою системою. На турнірі змагалися 14 команд (6 початкових класів, 8старших категорій), загалом 141 гравців із 12 закладів.

Присутніх привітала директорка благодійного фонду Наталія Вароді. Вона наголосила: «Цим турніром хочемо дати можливість школярам-спортсменам показати свої здібності».

«У футболі нема неможливого, тільки потрібно працювати, старатись. Дякую організаторам, що дають можливість розвиватися молодим талантам», – зауважив Іштван Бучко, консул Берегівського консульства Угорщини.

Ілдика Орос, президентка ЗУІ, мотивувала присутніх на подальшу участь у змаганнях: «Це вже 11 кубок. Це показує, що є бажання і потреба на такітурніри».Іштван Черничко, ректор ЗУІ, теж побажав молодим гарного настрою та дружного змагання.

Професійний референт програми Арпад Візаувер, викладач фізкультури ЗУІ, ознайомив присутніх з правилами гри.

Результати спортивних змагань такі:

Хлопці початкової школи (до 15 років):

І місце – спортивне товариство «Великі Береги»;

II місце – команда з Сернье;

III місце – команда Ужгородського ліцею ім.Габора Дойко.

Найкращий польовий гравець – Єно Балог, кращий бомбардир – Балаж Тот,кращий воротар – Самуель Пашко.

Старшокласники (15-17 років):

І місце – команда Фахового коледжу ЗУІ ім.Ф.Ракоці ІІ;

II місце – команда Великі Береги;

III місце – команда Тячівського ліцею ім.Шімона Холоші.

Кращий польовий гравець – Патрік Тот, найкращий бомбардир – Шереш Максим, кращий ворота – Пал Фракух.

Всі учасники нагороджені грамотами, а призери 1-3 місць отримали кубки, медалі, дипломи та м’ячі.