32879
15:04 20.092021

Стронґмен із Великого Березного переміг на «Карпатському ведмеді»

Спорт 5616

У неділю, 19 вересня, в обласному центрі Закарпаття відбувся традиційний силовий турнір – «Карпатський ведмідь». Цей спортивний захід користується великою популярністю і цього року пройшов уже увісімнадцяте.

На жаль, великої кількості учасників на старті ми не побачили. За перемогу боролися всього три багатирі – Іван Григоровський з Ужгорода, Іван Деркач із с. Руське Мукачівського району та Володимир Цифра з Великого Березного. Всі вони є традиційними учасниками «Карпатського ведмедя» і неодноразово здобували перемоги.

Інтрига у боротьбі за «золото» тривала до крайньої вправи, а глядачі, що завітали на змагання, отримали багато позитивних емоцій і були вражені результатами закарпатських силачів.

Спершу визначали кращого у жимі лежачи (вага колоди – 150 кг). Найбільшу кількість підйомів зробив Іван Деркач – 15. Володимир Цифра здійснив 13 підйомів, а Іван Григоровський – 9.

Далі спортсмени змагалися у становій тязі. Найбільша вага підкорилася Івану Григоровському – 420 кг. Володимир Цифра підняв 410 кг, а Іван Деркач – 330 кг.

Третьою дисципліною була «піраміда з коліс». Як розповіли організатори змагань, ця вправа з’явилася на «Карпатському ведмеді» вперше. Учасникам необхідно було скласти на колесо одне 300-кілограмове, два 100-кілограмові та одне – 75-кілограмове. Найшвидше з цим завданням упорався Володимир Цифра (для цього йому знадобилося 52.7 сек.). Іван Деркач виконав вправу за 53.26 сек, а Іван Григоровський не зумів скласти всю піраміду, відповідно був третім.

У вправі «утримання 10-ти цеглин загальною вагою 43 кг» найгостріша боротьба розгорнулася між Володимиром Цифрою та Іваном Григоровським. Ужгородець всього на 0.07 сек. довше протримав за свого суперника із Великого Березного і здобув перемогу в цій дисципліні (13.65 сек. проти 13,58 сек.). Третій учасник змагань – Іван Деркач – протримав «снаряд» 7.50 сек.

Заключною дисципліною була «прогулянка фермера». Стронґмени долали 20-метрову дистанцію з валізами вагою по 152 кг. Найпершим був Володимир Цифра (8.54 сек). Другим фінішну лінію перетнув Іван Григоровський (14.05), а третім – Іван Деркач (16.67 сек.).

За підсумками п’яти важких та виснажливих вправ перемогу здобув Володимир Цифра (Великий Березний). Друге підсумкове місце посів Іван Григоровський (Ужгород), а третє – Іван Деркач (с. Руське Мукачівського району).

Зазначимо, що ХVІІІ «Карпатському ведмедю» передував «Юніор-стронґмен 2021». Його переможцем став 18-річний львів’янин Дмитро Качмарик. Інший представник міста Лева – 18-річний Владислав Бабич – був другим, а 16-річний ужгородець Артур Тімошкін зайняв третє місце.

Також відзначимо, що під час обох турнірів, допоки учасники відпочивали між вправами, для вболівальників проводили силові конкурси. Тож усі охочі (від наймолодших до найстарших) мали змогу випробувати свої сили у різноманітних стронґменівських вправах.

Олег МИКИТА

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне